Як вибрати тент для комфортного відпочинку на природі?


Багатоденні походи з ночівлею в наметі – варіант не для кожного, оскільки тут необхідне повноцінне туристичне екіпірування. Інша справа – відпочинок вихідного дня, куди можна вирушити поодинці або з сім'єю, щоб спокійно насолодитися дивовижними краєвидами. Але, попри знижену складність подібного виду дозвілля, до підготовки спорядження потрібно підходити заздалегідь. Зокрема, необхідні базові знання про специфіку такого аксесуару, як туристичний тент, якщо не хочеться залишитися без укриття в дощ і сонячну погоду. 

Що потрібно знати про тенти для відпочинку на природі та який варіант підійде для вашої наступної вилазки – ділимося досвідом у нашому огляді.

Зміст

  1. Туристичний тент: що це і навіщо потрібний?
  2. Як вибрати тент для відпочинку?
    1. Матеріал
    2. Розмір
    3. Наявність аксесуарів у комплекті
  3. Найкращі тенти 3F Ul Gear
    1. 3F Ul Gear 15D Nylon
    2. 3F Ul Gear 210T Tarp Indian
    3. 3F Ul Gear 210T Tarp Plus
    4. 3F Ul Gear Square 210D
    5. 3F Ul Gear Butterfly 210D
  4. Де придбати тенти для відпочинку?

Туристичний тент: що це і навіщо потрібний?

Якщо комфортний сон на природі неможливий без намету та спальника, то для облаштування місця відпочинку у світлий час доби знадобиться тент.

Конструктивно навіс є відрізом цупкого матеріалу з кільцями по краях, призначених для зручного розстібування виробу та його установки. За формою тенти можуть бути прямокутними та п'ятикутними, також зустрічаються напівпіраміди, піраміди, пончо та інші. Але незалежно від особливостей конструкцій моделей, кожна з них виконує кілька важливих функцій:

  • Створення тіні. Довге знаходження під палючими променями сонця загрожує опіками шкіри та тепловим ударом. Тент створює маленький оазис, куди не проникають сонячні промені, щоб відпочинок у лісі чи на пляжі був не лише комфортним, а й безпечним.
  • Захист від опадів. Високоякісні навіси виготовляються із цупких водонепроникних матеріалів, що є непереборною перешкодою для дощових крапель. Тому під час негоди доцільно ховатись під тент, щоб не промочити одяг та не застудитися.
  • Укриття від вітру. Легкий протяг літнім днем дозволяє простіше переносити спеку, але в похмуру погоду він може призвести до переохолодження. Квадратний та прямокутний тент можна встановити з підвітряної сторони для додаткового захисту від сильних протягів.

Тенти мають необмежену кількість варіантів установки: їх можна кріпити до дерев або автомобіля, встановлювати на зразок намету або розтягувати над гамаком. Професійні мандрівники, для яких туризм є невід'ємною частиною життя, беруть тент як доповнення до туристичного намету та використовують їх у комбінації:

  • У спеку встановлений над наметом тент знижує температуру повітря всередині і зменшує кількість конденсату, що утворився вранці.
  • Під час зимового походу тент розтягується над вогнищем для мінімізування швидкості втрати тепла.
  • Навіс збільшує площу для відпочинку у разі встановлення виробу у максимальній близькості до входу намета. Це дає можливість розмістити всередині більше спорядження або ще одного відпочиваючого.


Як вибрати тент для відпочинку?

При виборі відповідного тенту необхідно спиратися на ряд характеристик, які впливають на ефективність та термін служби аксесуара.

Матеріал

Головні властивості тенту (захист від сонця, протистояння сонячним променям та вітру) залежать від якості та цупкості матеріалів, що використовуються:

  • Поліестер. Бюджетна тканина, яка практично не провисає у намоклому стані. Для забезпечення водонепроникності на поліестер наноситься поліуретановий шар, який витримує тривалу дію зливи. Недолік матеріалу – велика вага та габарити у складеному вигляді.
  • Нейлон. У виробах зустрічається нейлон із силіконізованим та комбінованим покриттям. Перший варіант несприйнятливий до ультрафіолету та гарантує 100% захист від опадів за рахунок покриття силіконом обох сторін матеріалу, другий – має покриття із силікону на зовнішньої та з поліуретану з внутрішньої сторони, за рахунок чого надійно проклеюються шви. Обидва варіанти мають легку вагу і завидну зносостійкість.
  • Сумішові тканини. Це особливо міцний варіант, який не боїться високих температур та механічних пошкоджень. Однак велика вага, яка при однакових розмірах полотна в 3 рази перевищує вагу нейлону, робить матеріал незручним для транспортування.


Розмір

Щоб тент виконував покладені на нього функції, важливо підбирати правильний розмір полотна. Для початку потрібно визначитися з призначенням навісу: для укриття однієї людини або установки над гамаком достатньо виробу шириною до 3 метрів, але для великої компанії доведеться замовити тент шириною від 3.5 метрів і більше.

У галузі немає певного стандарту, який чітко регламентує габарити туристичних аксесуарів подібного роду. Однак можна вивести середні показники розмірів тентів, які найчастіше зустрічаються на ринку:

  • 1.5 х 2.5 м – для 1-2 осіб;
  • 3 х 3 м – для 3-4 осіб;
  • 3 х 4 м – для 4-5 осіб;
  • 4.5 х 4.5 м – для 5-10 осіб.
  • 6 х 6 м – для групи понад 10 осіб.

Наявність аксесуарів у комплекті

Тент для відпочинку в лісі або на пляжі неможливо розтягнути без паракорду, який вдягається в спеціальні отвори на полотні. Наявність мотузок у комплекті обов'язкова, інакше виріб можна використовувати хіба як підстилку на землю. Досвідчені мандрівники використовують кілочки для надання тенту потрібної форми, але ці елементи зустрічаються не в кожному наборі, тому даний аспект необхідно уточнювати у продавця.

Найкращі тенти 3F Ul Gear

Під час вибору тенту для кемпінгу звертайте увагу на якість матеріалу, комплектацію набору, що купується, і виробника. Останній фактор є гарантом ефективності та довговічності виробу.

Бренд 3F Ul Gear – один із лідерів з виробництва ультралегкого туристичного спорядження, включаючи тенти різних форм та розмірів.

3F Ul Gear 15D Nylon

Компактна модель має розміри 3 х 3 метри та виготовлена з нейлону товщиною 15D, який доповнений тонким алюмінієвим шаром із внутрішньої сторони для відображення інфрачервоного випромінювання. Це найкомпактніший і найлегший варіант з індексом водостійкості 3000 міліметрів водяного стовпа, який підходить для мандрівників-одинаків або сімейного відпочинку в літній сезон.

3F Ul Gear 210T Tarp Indian

Тент виготовлений із нейлону цупкістю 210T, що підвищує міцність виробу, роблячи його стійким до високих навантажень під час сильного вітру. З внутрішньої сторони є алюмінієвий шар, а в комплект входять латки для швидкого ремонту матеріалу. Головна особливість моделі – яскравий колір з індійським орнаментом, зовнішній вигляд якого стане стильною прикрасою наметового містечка.

3F Ul Gear 210T Tarp Plus

Полотно тенту розміром 4 х 3 метри пошито з поліестеру Taft із глянсовою поверхнею. Матеріал відрізняє підвищена зносостійкість та формостійкість через цупке переплетення синтетичних ниток, а також через високі показники водонепроникності. Конструкція передбачає 18 точок підвісу, що розширюють варіанти встановлення тенту.

3F Ul Gear Square 210D

Широкий навіс 5 х 6 метрів створює затишне місце для відпочинку групи до 10 осіб, забезпечуючи захист від сонця та дощу. Модель пошита з поліестеру 210T (в асортименті бренду є кілька варіантів різних кольорів) та розрахована на використання у демісезон. Виріб фіксується за допомогою паракорду з комплекту та міцного стрижня, який становить основу конструкції.

3F Ul Gear Butterfly 210D

Це один із найбільших тентів в асортименті, чиї розміри становлять 5.5 х 6 метрів. Тканина з поліестерових волокон протистоїть розтягуванню та проколюванню, тому підходить для використання у негоду у весняний та літній сезони. Крім полотна набір включає паракорд, вісім кріплень та опор для встановлення укриття у будь-якому положенні.

Де придбати тенти для відпочинку?

Україна може придбати оригінальну продукцію 3F Ul Gear у онлайн-магазині офіційного дистриб'ютора бренду – 3fulgear.com.ua. Асортимент включає надлегкі намети, міцні туристичні тенти, складні меблі та інші аксесуари – все необхідне, щоб ваш наступний відпочинок на природі був наповнений максимальним комфортом та яскравими враженнями.

Написати коментар